Ako upraviť fotky na Instagram

3 appky, ako upraviť fotky na Instagram

Tiež si tak vášnivo prezeráte fotky na Instagrame a hovoríte si, ako je to možné, že majú také krásne farby? Chcete vedieť v čom spočíta ten trik, ako fotkám dodať šťavu, aby vynikli farby, hĺbka a boli z nich cítiť emócie?

Prezradím Vám jednoduché triky, aby vaše fotky vyzerali o čosi lepšie a mohli ste sa nimi pochváliť svojim priateľom a sledovateľom.

Tak poďme na to. 🙂

Vybrala som 3 aplikácie, ktoré najčastejšie používam na úpravu fotiek priamo v mobile. Takto upravené fotky potom pridávam na svoj profil na Instagrame.

1. aplikácia VSCO

Túto aplikáciu na úpravu fotiek som objavila minulý rok a upravujem v nej skoro všetky fotky z mobilu. Je efektívna, rýchla a hlavne fotky z nej sú farebne vyvážené a majú takú tú snovú “looks like film” analógovú atmosféru, po ktorej som vždy túžila.

Nájdete tam veľa filtrov, ktoré môžete na svoju fotku aplikovať a následne ju ešte doupraviť podľa vlastných preferencií a citu. Hráte sa s kontrastom, ostrosťou, jednotlivými farbami a s rôznymi inými nastaveniami. Keď máte v tejto appke všetko vyladené, ja na záver pridám do fotky ešte trošku šumu :). Ten stlmí jasné farby a má ten skvelý efekt, ktorý som spomínala vyššie, čiže fotka pôsobí ako analógová.

Táto aplikácia je platená a jeden rok používania Vás vyjde na 20 eur, čo je podľa mňa super. A hlavne máte vždy postarané o pravidelnú aktualizáciu aplikácie. Čiže vždy je aktuálna s novými zmenami a bohatšia o nové nástroje na používanie.

Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS.
Celý popis nájdete na stránke: https://vsco.co/

2. aplikácia Afterlight

Aplikáciu Afterlight používam, keď chcem do fotky pridať “dust” efekt, ako keby som ju zašpinila od prachu. Toto je už môj umelecký zámer, ktorý sa mi neskutočne páči. Ale pozor, nepridávam ho do každej fotky! Platí tu staré známe pravidlo, že niekedy je menej omnoho viac. Je to len na vás, ako chcete podať fotku svojmu publiku.

Nakoniec sa ešte vyhrám s tienmi, doladím kontrast, pretože po pridaní toho “dust” efektu mám pocit, že mi fotka trošku zbledne :). A mám hotovo!

Túto aplikáciu si môžete nainštalovať zdarma priamo z GooglePlay.

3. Aplikácia No Crop

Keď už mám fotku upravenú a som s ňou spokojná, môžem ju nahrať na Instagram. Niekedy sa mi, ale nehodí orez, ktorý mi urobí Instagram a tak použijem aplikáciu No Crop.

V aplikácii môžem nastaviť, aby mi Instagram zobrazil fotku v plnej veľkosti a to bez orezania. Po okrajoch fotky tak vzniknú biele okraje, ale fotka bude v takom formáte ako chcete.

Appka je zdarma a tiež si ju stiahnete z GooglePlay. 🙂

A na záver Vám už len poprajem veľa kreativity a radosti pri úprave Vašich dychberúcich záberov. 🙂 Držím palce.

Som vášnivá fotografka, ktorá fotografiu na škole nikdy neštudovala, ale malými krôčikmi si k nej budovala cestu. Nové skúsenosti, poznatky a učenie sa, to všetko ma posunulo vpred a dnes už viem, ako zachytiť Vaše spomienky, aby z nich vyžarovala uvoľnená a príjemná atmosféra.

Verím, že Vám moje tipy pomôžu, pretože svoju prácu robím s nadšením a pri fotení sa so mnou poriadne nasmejete. Viac sa dočítate tu. >>

Náhľad: Tehotenské fotky 7krát inak

Návod, ktorý Vás zavedie na:

7 zaujímavých miest,

kde si nechať nafotiť tehotenské fotky.

7 dostupných miest, kde sa budete cítiť dobrenetreba nič platiť za ich prenájom.