Foto 01 - Lucy Grossmann - Tehotenské fotky Jarky a Fodyho

3 veci, vďaka ktorým si z fotenia odnesiete krajšie fotky

Chcete pekné fotky, no nemáte v sebe dostatok odvahy? Hanbíte sa postaviť pred fotografa? Alebo si myslíte, že vo fotoateliéri nevládne príliš priateľská atmosféra, že fotograf berie fotenie len ako prácu a nevytvorí si k Vám žiadny osobný vzťah?

Čítajte ďalej a budete milo prekvapená! Čo by ste povedali na prirodzené fotenie úplne inak, ako ste si doteraz fotenie predstavovala. Neveríte?

Poradím Vám 3 veci, ktoré musíte spraviť, aby ste si z fotenia odniesli krajšie fotky ♡.

  • Foto 03 - Lucy Grossmann - Tehotenské fotky Jarky a Fodyho

#1: Naberte odvahu

Bojíte sa fotenia? Pripadáte si nefotogenická? Hovoríte si, že nie je možné, aby fotograf zachytil moju prirodzenú krásu?

Ja Vám úplne rozumiem. Každá žena chce byť krásna. A poviem Vám pravdu! Každá sme krásna svojim spôsobom aj napriek nedokonalostiam, ktoré sa snažíme dennodenne zakrývať. Jednoducho buďte šťastná, taká aká ste. Pretože ste jedinečná svojou originalitou. Čo je to vlastne typická krása? Chudá, vysoká alebo naopak žena ako krv a mlieko?

Neporovnávajte sa, naopak vyzdvihnite svoje prednosti a ukážte svetu svoje pravé ja. Skúste sa pozrieť na seba iným, láskavejším uhľom pohľadu. Uvidíte, budete sa cítiť naozaj dobre, pretože krása ženy vyžaruje z jej vnútra. Sme jednoducho tak krásne, ako sa cítime. A bodka! 🙂

  • Foto 10 - Lucy Grossmann - Intímne tehotenské fotky v ateliéri

#2: Spoznajte svoju fotografku

Zahoďte strach a zverte sa do skúsených rúk. Ako vášnivá fotografka vás nikdy nenechám v štychu. Práve naopak, zachytím vás v tom správnom lichotivom uhle.

Samozrejme, že všetko je o spolupráci medzi nami. Ako fotografka Vás budem viesť a poradím Vám, ako sa zapojiť do procesu fotenia tak, aby ste vydali zo seba len to najlepšie. Iba tak vzniknú prirodzené fotky, ktoré si budete s radosťou prezerať aj o pár rokov neskôr.

Aký z toho máte zatiaľ pocit? Ako na Vás pôsobí takáto forma spolupráce?

Verte mi, že to, ako sa k sebe správame, sa odzrkadlí aj na výsledných fotkách. Preto obrovskou výhodou pri fotení je, ak sa ešte pred samotným termínom fotenia osobne stretneme. Opadne z Vás prvotná nervozita a pri fotení už nebudete stáť predo mnou, ako pred cudzou osobou. Fotenie sa stane osobnejším a oveľa viac si ho užijete.

  • Foto 06 - Lucy Grossmann - Tehotenské fotky Jarky a Fodyho

#3: Inšpirujte sa!

Ak ste naklonená foteniu alebo na tým ešte stále premýšlate, určite si pozrite zopár inšpiračných fotiek, ktoré Vás nakopnú. Získate tým aspoň ako takú predstavu, čo všetko môžete od fotenia očakávať.

Chcete romantické fotky v ateliéri alebo radšej fotky v krásnej prírode? Zájsť môžeme aj do Vašej obľúbenej kaviarne. Je veľa miest, kde fotenie bude mať svoje čaro. Treba si len vybrať z nekonečného množstva možností a mať jasno v tom, čo od fotenia očakávate, a prečo chcete navždy zachytiť tieto momenty.

Ja preferujem “lifestyle” fotky, čo znamená, že vás zachytím v prirodzenom prostredí, kde trávite svoj bežný deň, napr. u vás doma. Takéto fotky, ktoré zachytia životný štýl, sú čoraz viac obľúbené u širokej verejnosti. Ešte prezradím, že takéto fotenie je veľmi príjemné, keďže doma máte svoje pohodlie a súkromie.

Ak dodržíte tieto 3 veci, uvidíte, že si svoje fotenie oveľa viac užijete, budete sa pri ňom cítiť príjemne a odnesiete si pekné fotky, ktoré raz ukážete svojim deťom alebo možno aj vnúčatám.

Ešte oveľa viac ďalších tipov, trikov, inšpirácií a odporúčaní odo mňa dostanete v online mini-kurze 5 krokov ku krajším fotkám. Dozviete sa tam, ako zvládnuť svoje fotenie jednoducho a bez stresu. Odmenou vám budú uvoľnené a prirodzené fotky, ktoré vám budú zdobiť milovaný domov. 🙂

Viac informácií nájdete na tomto odkaze. >>

Vaša fotografka

Lucy Grossmann

Som vášnivá fotografka, ktorá fotografiu na škole nikdy neštudovala, ale malými krôčikmi si k nej budovala cestu. Nové skúsenosti, poznatky a učenie sa, to všetko ma posunulo vpred a dnes už viem, ako zachytiť Vaše spomienky, aby z nich vyžarovala uvoľnená a príjemná atmosféra.

Verím, že Vám moje tipy pomôžu, pretože svoju prácu robím s nadšením a pri fotení sa so mnou poriadne nasmejete. Viac sa dočítate tu. >>

Náhľad: Tehotenské fotky 7krát inak

Návod, ktorý Vás zavedie na:

7 zaujímavých miest,

kde si nechať nafotiť tehotenské fotky.

7 dostupných miest, kde sa budete cítiť dobrenetreba nič platiť za ich prenájom.