Kto som?

Som vášnivá fotografka a ukážem Vám, ako získať krásne umelecké fotky.

Lucy Grossmann

Vášnivá fotografka ツ

Kto som a čo robím?

Ahoj, som Lucy a rada by som sa Vám predstavila. ♡

Som vášnivá fotografka a fascinuje ma sila fotografie. Baví ma spoznávať nových ľudí, ktorým robia moje fotky radosť a vyčarujú im úsmev na tvári.

V minulosti by som sa dala nahovoriť na akékoľvek fotenie, ale dnes už si fotenia pečlivo vyberám a naplno sa venujem len tehotenským fotkám, foteniu bábätiek, rodinným fotkám či foteniu detí.

Umelecké fotky, ktoré odomňa dostanete, musia byť dokonalé a nepustím ich z ruky kým nevyzerajú najlepšie, ako ich v danú chvíľu dokážem upraviť.

Najkrajšie na tom je, že ma to všetko veľmi baví, svoju prácu robím s nadšením, s humorom a pri fotení sa so mnou poriadne nasmejete.

Lucy Grossmann
Lucy Grossmann

Prečo si ma vybrať na fotenie?

Fotografiu som na škole nikdy neštudovala, ale malými krôčikmi som si k nej budovala cestu. Nové skúsenosti, poznatky a učenie sa, to všetko ma posunulo vpred a dnes už viem, ako zachytiť Vaše spomienky, aby z nich vyžarovala uvoľnená a príjemná atmosféra.

Pri fotení Vás nebudem stavať do neprirodzených póz, ani Vám nútiť všelijaké rekvizity. Práve naopak!

Na fotke zostanete vždy sami sebou. Zachytím Vás tak, aby umelecké fotky vystihovali Vašu osobnosť a páčili sa Vám aj o 10 rokov.

Jednoducho si so mnou užijete fotenie, pri ktorom sa budete cítiť dobre. ღ

Čo sa o mne hovorí?

Pozrite sa, ako ľudia hodnotia moju prácu.

Či si fotogenická alebo nie, najlepšie vyzeráš, keď sa usmievaš a si v úplnej pohode. To nie je jednoduché docieliť, hlavne, keď ťa niekto fotí… Ale Lucy to dokáže s prehľadom. Zlatá, milá, usmievavá, vtipná a megašikovná. Pozri galériu!! Lucy odporúčam všetkými desiatimi.
Barbara Stopka
Lucy je človek, ktorého len tak niekde nestretnete. Miluje svoju prácu a vo svojom ateliéri vie vytvoriť pocit domova, kde panuje láska a smiech :).A tým svojím prístrojíkom snáď čaruje! Vždy vytvorí niečo úžasné, tiež si rada vypočuje akú máte predstavu a spolu spoločnými silami vytvoríte to NAJ.
Kristína Belejová
Bolo to moje prvé fotenie a z toho vyplývala aj určitá tréma a stres. Príprava prebehla veľmi jednoducho. Spoločne sme doladili typ fotiek, styling a hľadali miesto na fotenie. To bolo najťažšie. Ja som hľadala inšpiráciu iba na webe, ale Lucy išla do toho na 100% a miesto bola hľadať aj fyzicky. Je z nej cítiť, že to čo robí, skutočne miluje. Samotné fotenie prebehlo v užasnej atmosfére a smiechu. Obaja sme sa uvoľnili a užili si každú chviľku. A výsledok naozaj stojí za to! Lucy, z celého srdca ti aj s Jurkom ďakujeme, pretože si zachytila to najkrajšie obdobie v našom živote.
Miška a Juraj
Určite to pozná veľa z vás a ak nie, tak som si istá, že poznáte minimálne jedného človeka vo svojim okoli, ktorý nemá veľmi v obľube fotenie (samého seba). To som presne JA. Nikdy som sa nefotila rada, ale Lucy to zmenila. Už som absolvovala dve fotenia s touto úžasnou, temperamentom, veselou a neskutočne talentovanou fotografkou. Prvýkrát v živote som sa sama sebe páčila na každej fotke a to som na seba veľký kritik. Lucy dokáže zachytiť vo svojej fotke všetky emócie. Som šťastná, že mi prišla do života práve v tej pravej chvíľke a už teraz sa teším na ďalšie fotenie.
Majka Gyenesova

Ďalšie referencie nájdete tu. >>

Ako to celé začalo?

Pri šálke dobrej kávy si prečítajte môj príbeh.

Bola to len zábava. ツ

Na začiatku to bola len zábava, moje hobby. Skúšala som všetky nastavenia, scény, všetko čo sa dalo v tej chvíli na mojej zrkadlovke nastaviť. Fotila som rôzne reportáže z dovoleniek, fotografie prírody, mesta či makro fotky.

FoTTofest 2013

Keď organizoval fotoklub IRIS v mestskom amfiteátri v Trnave výstavu FoTTofest 2013, kde vystavovali fotky mladí, nadaní umelci, nadchla ma predstava, že by som tiež chcela skúsiť portrétnu tvorbu.

Fotky z výstavy na IRISfoto.sk >>
FoTTofest Trnava
foto Lucy Grossmann

Prvé fotenie...

O ateliéri sa mi ešte ani nesnívalo. Mala som jedno šedé textilné plátno rozložené v strede obývačky, zábleskové svetlá zakúpené cez eBay a sestra mi robila modelku pred objektívom. Takto nejak vyzeralo moje prvé fotenie. Improvizovala som ako sa len dalo.

Moja vízia, môj cieľ

Mojou víziou je ukázať Vám, že fotenie so mnou je naozaj zábava. Profesionálne sa foteniu venujem od roku 2013 a za ten čas som získala potrebné skúsenosti, vďaka ktorým Vám vytvorím prirodzené fotky, z ktorých vyžaruje láska.

Zobraziť viac fotiek >>
Foto 06 - Lucy Grossmann - Tehotenské fotky Jarky a Fodyho
Ateliér GLAF

Kde fotím a tvorím?

Dlho som hľadala útulný priestor v dobrej lokalite, miesto, kde by som sa mohla umelecky a kreatívne vyžiť. Nakoniec som ho objavila ♡. Priestor v starej budove bývalej trnavskej sladovne, ktorý ukrýval obrovský potenciál.

Viac informácií o ateliéri >>

Napíšte mi

Ukážem Vám spôsob, ako získať krásne umelecké fotky. Vek vôbec nie je rozhodujúci. Nezáleží či ste mladý, stredného veku, alebo staršej generácie. Jednoducho si poďte užiť fotenie, pri ktorom sa budete cítiť dobre.

Vybrať fotenie >>
Lucy Grossmann