Foto 04 - Lucy Grossmann - Fotky malej Dorotky

Rozhovor so Zuzkou po fotení malej Dorotky

Ako to už býva zvykom, prvé chvíle s malým bábätkom sú tie najkrajšie. Inak tomu nebolo ani v prípade Zuzky, ktorá so mnou absolvovala svoje tehotenské fotenie.

A čo všetko prezradila Zuzka o malej Dorotke po fotení?

  • Foto 06 - Lucy Grossmann - Fotky malej Dorotky
  • Foto 05 - Lucy Grossmann - Fotky malej Dorotky
  • Foto 01 - Lucy Grossmann - Fotky malej Dorotky
  • Foto 07 - Lucy Grossmann - Fotky malej Dorotky
  • Foto 04 - Lucy Grossmann - Fotky malej Dorotky

Ako sa ti zmenil život po narodení malej Dorotky?

Mám pocit, že som si začala viac vážiť súčasný moment. Veľa ľudí hovorí, že až pri deťoch človek zistí ako letí čas. Pre mňa to skôr znamená, žiť súčasnosťou, nenáhliť sa zbytočne a užívať si deň za dňom, tak ako si to užíva to bábätko, keď denno denne objavuje svet :).

Veľa vecí sa mení s príchodom bábätka… určite už len tak nemôžem vybehnúť na pol dňa niekde na bicykel :). Zistila som, že bábätká sú spokojné, keď sa reaguje na ich potreby v správnom načasovaní. Takže, keď idem niečo vybaviť, nakupovať alebo len niečo doma poriešiť, viem, že mám časový limit. Máme jednoducho všetci režim. Pre mňa to je pozitívna vec, lebo som teraz oveľa efektívnejšia a organizovanejšia.

Na druhej strane, snažíme sa Dorotku čo najviac začleňovať do nášho normálneho života a aktivít, ktoré bežne robíme… preto už máme cyklovozík :).

Čo ti malá Dorotka priniesla do života?

Spokojnosť, trpezlivosť a neopísatelný pocit šťastia z lásky.

Čo ťa najviac prekvapilo?

Koľko také malé bábätko nakaká a naciká :D.

Prečo si sa rozhodla pre ďalšie fotenie? Čo bolo hlavným motívom?

Chcela som si uchovať spomienky na moje prvé tehu bruško a na to, aká bola naša dcérka malinká hneď po narodení. Fotky sú ako denník spomienok, a keď raz náhodou prídem o pamäť :), tak si to chcem týmito fotkami pripomínať.

A prečo si si na fotenie vybrala práve mňa?

Úplne na začiatku, keď som hľadala fotografa na tehotenské fotenie, hľadala som cez google images typy tehotenských fotiek, ktoré by sa mi páčili. Takto som sa dopracovala k fotkám z tvojho webu. Hneď som vedela, že takéto fotky by som chcela aj ja. Zábery prirodzené, ale veľmi rafinované, v domácom, nie ateliérovom prostredí bez zbytočných umelých póz a retušu.

Bavilo ťa fotenie? A ako si spokojná s výslednými fotkami?

Fotenie bola zábava. Lucy je veselá a pohodová osôbka, ktorá vie uvoľniť ľudí, aj keď nevedia ako sa majú fotiť a tváriť. Žiadne náhlenie, uvoľnená atmosféra, vymýšlanie záberov spoza okna či pri šálke kávy, trpezlivosť pri Dorotke :).

To všetko urobilo fotenie veľmi príjemne strávenou chvíľou. Fotky z môjho prvého fotenia s Lucy, teda môjho tehu fotenia, boli nad moje očakávania a predstavy :). Vedela som, že budú dobré, ale tie zábery nás s mojim bruškom v našom bytíku, boli prekrásne… umelecké, decentné a prirodzené. Takto vysoko spokojná s prvým fotením, sme sa s Lucy hneď dohodli, že to chce pokračovanie. Tentokrát už s hlavnou aktérkou, našou dcérkou Dorotkou.

Ak by si sa mohla znova rozhodnúť, prišla by si na fotenie ešte raz?

Kedykoľvek ešte raz. Teším sa, čo opäť vymyslíš s tými fotkami :).

Pre mňa, ako fotografku, nie je nič krajšie ako zachytiť moment, ktorý bude pre Vás krásnou spomienkou. A preto ďakujem Zuzke za rozhovor a teším sa, že som mohla spoznať milých a príjemných ľudí.

Štítky:

Som vášnivá fotografka, ktorá fotografiu na škole nikdy neštudovala, ale malými krôčikmi si k nej budovala cestu. Nové skúsenosti, poznatky a učenie sa, to všetko ma posunulo vpred a dnes už viem, ako zachytiť Vaše spomienky, aby z nich vyžarovala uvoľnená a príjemná atmosféra.

Verím, že Vám moje tipy pomôžu, pretože svoju prácu robím s nadšením a pri fotení sa so mnou poriadne nasmejete. Viac sa dočítate tu. >>

Náhľad: Tehotenské fotky 7krát inak

Návod, ktorý Vás zavedie na:

7 zaujímavých miest,

kde si nechať nafotiť tehotenské fotky.

7 dostupných miest, kde sa budete cítiť dobrenetreba nič platiť za ich prenájom.